Mindezek után még egy kuriózummal fokozzuk az érzelmeket: a zenekar új, fiatal művészei és első fúvósai szólistaként lépnek fel egy szokatlan versenyműben. Hét (!) szólista játszik Frank Martin Versenymű hét fúvós hangszerre, üstdobra, ütősökre és vonószenekarra című művében. Gárdai Viktória fuvolaművész, Adorjáni Csenge oboaművész, Tomcic Roland klarinétművész, Snisar Yana fagottművész, Varga Ferenc DLA kürtművész, Solymosi Péter DLA trombitaművész és Asztalos Tamás harsonaművész önmagában kitesz egy kisebb méretű fúvószenekart. „Titokzatosan elegáns” és játékos, feszes tételek és makacs ritmus vár ránk.
Pjotr Iljics Csajkovszkij Rómeó és Júlia nyitányfantáziája valójában szimfonikus költemény, ami akár filmzeneként is megállhatná a helyét. A zene karakteres témákon keresztül mutatja be Shakespeare történetének szálait. Csajkovszkij rendkívüli drámaérzékéről árulkodik a zseniális zenei ábrázolás, mintha ezt is üzenné a szerző: a szerelmet le lehet győzni, de megölni nem lehetséges.
Antonín Dvořák VIII. szimfóniája zárja az estet, a mű ékes bizonyítéka az alkotói sokszínűségnek, a szenvedélyes alkotásnak. Nehéz megmondani, hogy milyen is ez a szimfónia… Színes, de nagyon sokarcú zene, amely arra vár, hogy ezen a hangversenyen is szenvedélyesen magával ragadja a közönséget.
Az est karmestere egy fiatal hölgy, Živa Ploj Peršuh (képünkön) sokoldalú, széles szimfonikus és opera-repertoárral bíró művész, aki szenvedélyesen, határtalan energiával és ambiciózus proaktivítással segíti nem csak a fiatal zenészeket, de az ukrán menekülteket is.
További részletek + jegyvásárlás ITT.
(X)