A PTE regionális, valódi interdiszciplináris profillal rendelkező karaként a KPVK fontos feladata a korábbi képzési programok megtartása és fejlesztése, a szinergiákban rejlő előnyök kiaknázása, valamint új képzési területek kidolgozása és bevezetése. E stratégia része a szekszárdi, illetve a pécsi képzési helyszínekhez kapcsolódó képzések meghirdetése és várható indítása az egyes telephelyeken. A kar képzési kínálata változatos tudományterületeket ölel át: népszerű felsőoktatási szakképzésein, alap- és mesterképzésein, tanári mesterszakjain és szakirányú továbbképzésein készíti fel hallgatóit leendő hivatásuk gyakorlására.
A diákok a kar valamennyi alapképzéséről és szakirányáról folytathatják tanulmányaikat a mesterképzéseken. A KPVK mesterszakos hallgatói a kar mesterszakos oklevelén kívül a németországi Hochschule Zittau/Görlitz Kultur und Management MA diplomáját is megszerezhetik. A kar által a tavaszi félévben is induló e-learninges kurzusok szabadon elérhetőek a világ minden tájáról. A kar a nyugdíjas korosztálynak szóló, hatalmas sikerrel zajló előadássorozata 2016-ban is folytatódik: a KPVK Pécs, Kecskemét, és Zalaegerszeg mellett tavasztól Szekszárdon is várja szépkorú hallgatóit. A kar képzései iránt érdeklődők a Belső Képzési Központ kínálatából is válogathatnak, amely készségfejlesztő és szakmai tanfolyamokat szervez, a PTE saját dolgozói, valamint vállalatok, szervezetek munkatársai számára is.
A Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar hallgatói a Pécsi Tudományegyetem polgáraiként részesei mindannak a tudásbázisnak, amit Magyarország első egyeteme kínál. A KPVK a folyamatosan változó gazdasági, társadalmi kihívásokra reagálva olyan piacképes, jól hasznosítható tudást kíván adni, amely egyéni és közösségi szinten is kamatoztatható Magyarországon és külföldön egyaránt.