A Strabag Építőipari Zrt. kivitelezésében a telepen számos új létesítmény épült, mint például új előmechanikai fogadó műtárgy, rácsgépház, levegőztetett homok- és zsírfogó műtárgy, előülepítő medence, homokszűrő, UV-fertőtlenítő. Két régi biológiai medencét felújítottak és egy új medencével, 9000 köbméter térfogattal növelték a tisztítási kapacitást. Átépítették az utóülepítőket, létesült egy új iszapvíztelenítő vonal, jelenleg pedig új tározókat alakítanak ki a záporvíz kezelésére.
A telepre a befogadó aknán keresztül érkezik Pécs és a környező települések folyékony hulladéka. A megújult technológiára három zsilipen keresztül jut a szennyvíz. A próbaüzem ennek a három zsilipnek a nyitásával indult Péterffy Attila (Pécs polgármestere), Farkas Tamás (a Tettye Forrásház Zrt. vezérigazgatója) és Ludvig Csaba (a Strabag Építőipari Zrt. projektvezetője) közreműködésével.
A hat hónapos próbaüzem alatt a Tettye Forrásház Zrt. üzemeltetésében folyamatosan figyelik a technológia működését, és hogy az országos vízgazdálkodási tervnek megfelelően a környezetvédelmi határértékeket tartva kerüljön vissza a víz a természetes körforgásba. A fejlesztésnek köszönhetően a tisztítási hatásfok nőtt, hiszen 96% helyett szinte 100%-osan ártalmatlanított, szennyező anyagoktól mentes víz folyik vissza a Duna vízgyűjtő területére.
A beruházás a KEHOP-2.2.2-15-2016-00056 azonosítószámú projekt keretében mintegy 7,2 milliárd forint vissza nem térítendő uniós támogatásból valósul meg.
(X)