Ezzel a technológiával ellenőrzik például a Terrán tetőcserepeit vagy a Szobi szörp üvegeit, de a Holcim cementgyárában is MI felügyeli az ott dolgozók védőfeleszerelés-használatát. A pécsi Contrall Kft. többek között e három cégnek is fejlesztett MI-vel működő megoldást, és ahogy Herbály István ügyvezetőtől megtudtuk, egyre nagyobb az érdeklődés a 21. századi technológia iránt.
„Ipari feladatok megoldására használjuk a mesterséges intelligenciával történő képfeldolgozást, ott, ahol korábban a hagyományos kamerás technológiákkal nem volt lehetőség automatizálni. Az MI-alapú rendszerek tanulás útján olyan bonyolult szabályrendszert vagy absztrakciót képesek létrehozni, aminek segítségével a korábbinál sokkal komplexebb problémákat tudunk megoldani.”
Az MI alkalmazásához igen erős informatikai és matematikai alapok szükségesek, ezekre építve a gyakorlatban lehet elsajátítani a speciális tudást. István szerint tévhit, hogy az MI „mindenre jó”, ez sem egy univerzális eszköz. Inkább egy olyan technológia, ami egyes problémákat bizonyos hatásfokkal, rengeteg munkával és tanítással képes megoldani. A Contrall azon kevés cég egyike, amely az MI-vel már valós ipari problémákat oldott meg.