57. Mecsek Rallye
Papp András / 2024-06-12 lokál
Magyarország egyik leghíresebb és legnagyobb történelmi múlttal rendelkező raliversenye a Mecsek Rallye, ami úgy hozzátartozik a városhoz, mint a Széchenyi téri dzsámi. Az első versenyt 1967-ben rendezték, a folytonosságnak csak a covid tudott útjába állni, hiszen 2020-ban a verseny elmaradt.

A Mecsek Rallye-n a legtöbbször az örökös magyar bajnok Ferjáncz Attila győzedelmeskedett, egészen pontosan 14-szer. Őt követi a helyi legenda, Ranga László 8 győzelemmel. A dobogó harmadik fokán négyes holtveseny van ifj. Tóth János, id. Érdi Tibor, Hadik András és Herczig Norbert főszereplésével. (Érdekesség, hogy mind a négyen háromszor nyertek a pécsi versenyen.)

Június 13-15. között az 57. Mecsek Rallye-n az FIA Historic Rallye Európa-bajnokság, a Mitropa Rallye Kupa, az FIA Közép-Európai Zóna bajnokság és természetesen a Magyar Rallye Bajnokság párosai mutathatják meg tudásukat. Komoly mezőny, komoly autókkal és versenyzőkkel, az autósport szerelmesei tobzódni fognak a csodákban, a sebességben és a benzingőzben.

Több helyszínen, június 13-15. További információk, részletes program: mecsekrallye.com

A tavalyi legjobb

A Magyar Nemzeti Autósport Szövetség 2023-as HUMDA Országos Rallye Bajnokság díjkiosztó gáláján az 56. Mecsek Rallye kapta meg a legjobb versenyért járó elismerést, melyet az FIA értékelése alapján ítélt oda a Rallysport Bizottság. A rangos elismeréshez szívből gratulálunk!