A középpontban egy mese áll: Mi minden fér egy erdőbe? A történetet pécs-keleti gyerekek segítségével szövik a közösségszervezők és művészek, akik játékos foglalkozások keretében tanítanak arról, mennyire fontos, hogy óvjuk az erdőket, gyűjtsük a lezúduló esővizet, és képezzük magunkat minél több területen: legyünk edzettek, tervezzünk előre és élesítsük érzékeinket!
A mesében embergyerekek, manók és tündérek együtt mentik meg a fákat a kiszáradástól. A gyakorlatban logikai feladványok megoldásával, ügyességi feladatok teljesítésével és érzékszerveik munkába állításával bizonyíthatják rátermettségüket a gyerekek, közben egymás segítségére sietnek és átélik, hogyan képesek egy közös célra összpontosítani.
Pécsbánya és Kölked után a pécsi iskolások is megismerkedhetnek ezzel a különleges és időszerű küldetéssel. A PTE 1. Számú Gyakorlója, a Jókai Utcai Általános Iskola, a Bártfa Utcai Általános Iskola, a Néri Szent Fülöp Katolikus Iskola és a Görcsönyi Általános Iskola tanárai és tanulói a koratavasz folyamán lesznek társak a küldetésben. Nyár elején pedig újra találkozhatnak, hogy felfedezzék a pécs-keleti erdőségeket, mert: „Pécsbánya: rejtett kincs a Mecsek oldalában!”